CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM riešenia
Slovensky Česky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Podľa oboru: CADMFGAECGIS RSS kanál
Udalosti a novinky (archív)
14.6.2018
AEC
Autor
[3301x]

Lindab a.s. - BIM prvky pre projektantov

Tento článok archívu môže obsahovať zastarané informácie - je už viac (5) rokov starý !
Obr

Spoločnosť Lindab a.s., výrobca strešných, stavebných, halových a ventilačních systémov, vytvára BIM prvky pre projektantov aj vďaka kvalitnému školeniu CAD Studia. Ako túto spoluprácu hodnotí zástupca spoločnosti Lindab, Ing. Jaroslav Zumerling:

Zákazník

Švédsky koncern Lindab už viac ako pol storočie vyvíja, vyrába a predáva produkty z tenkostenných plechov, vďaka čomu dnes patrí k lídrom na stavebnom trhu v celej Európe. Na Slovensku Lindab vyrába vysokokvalitné plechové strešné krytiny, špičkový odkvapový systém, strešné príslušenstvo, klampiarske prvky a ponúka svojim zákazníkom prepracovaný servis. Súčasťou ponuky sú aj produkty priemyselnej oblasti v podobe trapézového programu, sendvičových panelov, konštrukčných systémov a riešení. V oblasti ventilácii a vzduchotechniky ponúka Lindab širokú škálu potrubných systémov, distribučných prvkov, vzduchotechnických a rekuperačných jednotiek, požiarnych klapiek a pod.

Lindab


Výzvy a ich riešenie

Oddelenie, ktoré poskytuje projekčný servis a technické poradenstvo, na svoju prácu donedávna využívalo len systém AutoCAD. Po odbornej prezentácii firmou CAD Studio sme sa rozhodli koncom roka 2017 prejsť na nové BIM technológie projektovania, ktoré nám umožnia pružnejšie reagovať na požiadavky našich zákazníkov. Taktiež systém Revit budeme využívať na tvorbu a modifikáciu BIM prvkov pre projektantov, ktorí využívajú naše systémy. Na odporúčanie odborníkov z CAD Studia sme okrem samotnej licencie softvéru Revit dohodli aj na zaškolení našich projektantov s dôrazom na tvorbu BIM knižníc.¨

Skúsený konzultant z CAD Studia pripravil osnovu školenia podľa potrieb našej firmy, kde zohľadnil skúsenosti projektantov s AutoCADom. Školenie plynule prešlo od základov obsluhy cez tvorbu a modifikáciu jednotlivých BIM knižničných prvkov až po nastavenie Revit štandardov podľa našich požiadaviek.

Obsah školenia bol prispôsobený požiadavkám spoločnosti Lindab. V prvý deň sme prebrali základy program Autodesk Revit v druhy deň sme sa venovali produktovej škále Lindab. Lektor bol odborne pripravený na školenie vie poradiť a naučiť nás veľa praktických skúsenosti s kreslením v Revite. Je veľmi ochotný a pomáha s projektmi aj po školení.

Lektor mal individuálny prístup. Zahrnul nástroje a knižnice od spoločnosti Lindab do cvičebných metód. Súčasťou skolenia bolo aj vytvorenie tzv. BIM rodiny, je to doplnenie našich BIM objektov o klampiarske prvky, ktoré sme sa naučili vytvoriť presne na mieru zadanej strechy.

Školenie nám rozšírilo naše skúsenosti s používaním programu Autodesk Revit. Vieme zahrnúť do projektov Lindab BIM objekty. Definovať výšky podlažia. Nakresliť jednoduché domčeky, editovať typy stien. Vytvárať steny, podlahy a strechy s použitím vlastných vrstiev. Definovať farby, vkladať do stien dvere a okná.

Naše skolenie bolo len dvoj dňové a možnosti využívanie Autodesk Revitu sú obrovské. Myslím si, že sme po zaškolení schopný realizovať jednoduché projekty.

LindabLindab
BIM knižnica

Pre projektantov sme vytvorili knižnicu v programe Autodesk Revit, kde sú všetky základne BIM objekty od spoločnosti Lindab. Vďaka školeniu úspešne vytvárame, modifikujeme a poskytuje svoje produkty v systéme BIM (Building Information Modeling) pre Revit a v blízkej dobe budú dostupné aj pre ArchiCAD, odkiaľ ich môžu využívať architekti a projektanti pre svoje projekty. V nedávnej dobe sme sa stali súčasťou medzinárodného projektu www.bimobject.com a naše produkty si môžete stiahnuť aj na www.cadforum.cz/catalog alebo na www.lindab.com/bim .

[AEC]
Pozri tiež:
Spoločnosť CAD Studio (SK)

je Platinum partnerom Autodesku a dodávateľom CAD, BIM, GIS a PDM riešení založených na technológiách firmy Autodesk.

Ponúkame CAD/CAM/CAE, BIM a PDM/PLM aplikácie pre strojárstvo, stavebníctvo a architektúru, mapovanie, geografické informačné systémy a správu dokumentov - predovšetkým sady Autodesk Product Design & Manufacturing Collection, AEC Collection a software AutoCAD, AutoCAD LT, Inventor, Revit, AutoCAD Map, Civil 3D, Mechanical, Vault, Fusion 360, BIM 360, Simulation, 3ds Max.

Pre všetky produkty poskytujeme technickú podporu, školenia, nadstavbové aplikácie, knižnice, implementácie a ďalšie profesionálne CAD služby.

Najvyšší stupeň nášho partnerstva s vývojárom softvéru, firmou Autodesk (Autodesk Platinum Partner, Autodesk Authorized Training Center, Autodesk Developer) je zárukou vysokej úrovne predpredajných a popredajných služieb poskytovaných firmou CAD Studio.

CAD Studio SK s.r.o. je súčasťou európskej skupiny ARKANCE.

Kontakt

BRATISLAVA, Krasovského 14, Bratislava, tel: 2 6381 3628
ŽILINA, Bratislavská 29, Žilina, tel: 2 6381 3628
KOŠICE, Bardejovská 1/C, Košice, tel: 2 6381 3628

PRAHA, Líbalova 1/2438, Praha 4, ČR, tel: +420 910 970 111
BRNO, Sochorova 23, Brno, ČR, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA, Hornopolní 34, Ostrava, ČR, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE, Pražská 16, České Budějovice, ČR, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE, Rokycanova 2730, Pardubice, ČR, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ, Teslova 3, Plzeň, ČR, tel: +420 910 970 111

BUDAPEŠŤ, Varinex-CAD Studio, Kőszeg utca 4, Maďarsko, tel: +36 1 273 3400
FRANCÚZSKO, BELGICKO, HOLANDSKO, POĽSKO, FÍNSKO (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn
© Copyright 2020 CAD Studio s.r.o. | kontakt | webmaster | ochrana súkromia